Alfred Christieb 38 évig élt egy elhagyatott kis hegyi faluban Heidberben, mint csendes kincskereső. A lelkészi föld egy ezüstbányával volt határos. Ez ösztönözte arra, hogy a Szentírást "Biblia-bányának" nevezze. A Jób könyve 28. részében ezt olvasta: "Bizony az ezüstnek bányája van, és helye az aranynak, ahol tisztítják (...) Köveiben zafír található, göröngyeiben arany van (...) Ráveti kezét az ember a kovakőre, a hegyeket tövükből kiforgatja. A sziklákban tárnákat hasít, és minden drága dolgot meglát a szeme."
Komoly, napokon és éjjeleken át tartó imádság volt a szerszám, amellyel A. Christlieb tárnát vágott a "Biblia-bánya" szikláin át, míg odáig nem jutott, ahol Isten titokban elrejtett kincseket engedett neki találni, amiket előtte emberszemek még nem fedeztek fel. Írásbeli hagyatékában rúdszámra volt található az "arany és ezüst".
Christlieb írásmagyarázatainak az a különlegessége, hogy tele van életbölcsességgel, de nem száraz tanítás formájában, hanem élő példákban lépnek ezek elénk, Még a gyermekek is megérthetik. Vedd és olvasd, hálás leszel!
- Karl Stegeman.